Winter Storm Hungary
A fórum lezárva.
Winter Storm Hungary
A fórum lezárva.
Winter Storm Hungary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A FÓRUM BEZÁRVA | csak olvasható üzemmód
 
FőoldalFőoldal  KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Könyvek, versek, idézetek

Go down 
+2
Eszter
Kinga
6 posters
SzerzőÜzenet
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: 34543   Könyvek, versek, idézetek EmptySzer. Okt. 27, 2010 4:29 pm

Megjegyzés: Összevontam az irodalommal kapcsolatos témákat egy topicba. A filmeseket ugyancsak. Nem igazán van értelme, hogy ott díszelegjenek 2-3 hsz.-el bennük. Szóval ha pár hsz keresztezi egymást ez az oka. Smile
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Esztó
I Walk Alone
I Walk Alone
Esztó


Belépett : 2010. May. 06.
Hozzászólások : 9

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyCsüt. Május 13, 2010 8:28 pm

Nekem is van tőle öt új, de még nem kezdtem bele egyikbe sem, bár már nagyon csábít.
Vissza az elejére Go down
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyKedd Május 11, 2010 10:23 pm

A "Holtak köztünk járnak"-ot nem olvastam, még de a pszichológiával kapcsolatos, meg eféle írásokat szeretem. Smile

Esztó írta:
Rengeteg könyvet begyűjtöttem már, de inkább a nyári szünetre hagynám őket. Wink
Suli-időben én sem igazán tudok olvasni.. meg nincs is igazán türelmem hozzá ilyenkor. 😊
Van egy jó pár új Lőrinc Laci bácsi féle könyvünk és még nekik sem kezdtem... *Smile


A hozzászólást Kinga összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 16, 2010 10:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Esztó
I Walk Alone
I Walk Alone
Esztó


Belépett : 2010. May. 06.
Hozzászólások : 9

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyKedd Május 11, 2010 9:16 pm

Rengeteg könyvet begyűjtöttem már, de inkább a nyári szünetre hagynám őket. Wink
Vissza az elejére Go down
Eszter
Until My Last Breath
Until My Last Breath
Eszter


Belépett : 2009. Dec. 05.
Hozzászólások : 286

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyKedd Május 11, 2010 6:33 pm

Ma hataroztam el,hogy nekifogok par Stephen King-et olvasni.Tetszenek a temai,es a stilusa is.Holnap fogok is neki Very Happy
Vissza az elejére Go down
Esztó
I Walk Alone
I Walk Alone
Esztó


Belépett : 2010. May. 06.
Hozzászólások : 9

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyKedd Május 11, 2010 6:09 pm

Most semmit, de nem rég fejeztem be a Holtak köztünk járnak c. könyvet. Egy pszichológus írta a megszállottságról szól. Érdekes, főleg annak, aki kedveli az ilyesmit és hisz is benne.
Vissza az elejére Go down
Esztó
I Walk Alone
I Walk Alone
Esztó


Belépett : 2010. May. 06.
Hozzászólások : 9

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyCsüt. Május 06, 2010 8:58 pm

Lőrincz L. László könyveit nagyon szeretem. Anyukámnak van is egy dedikált darabja:) Hatalmas kedvencem Agatha Christie, meg Nemere István. Nemere Senkinek se nyiss ajtót című könyvét mindenkinek ajánlom, de nagyon jó űrhajós könyveket is írt.
Vissza az elejére Go down
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyCsüt. Márc. 11, 2010 6:24 pm

Pár napja fejeztem be Dan Brown, 'Az eleveszett jelkép' című regényét.
Dan Brown az egyik kedvenc íróm, és ez a könyve is nagyon tetszett. Könyvek, versek, idézetek 424776184
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Eszter
Until My Last Breath
Until My Last Breath
Eszter


Belépett : 2009. Dec. 05.
Hozzászólások : 286

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptySzer. Jan. 06, 2010 2:58 pm

Igor Bunyin-Arszenyev elete Smile
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
The Seer
The Seer
Gothic Lady


Belépett : 2009. Dec. 19.
Hozzászólások : 47

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptySzer. Jan. 06, 2010 2:48 pm

Anne Rice: Vámpírkrónikák 5 - Memnoch,a sátán és ma fogom kezdni Czeizel Endre - Sors és tehetségét
Vissza az elejére Go down
http://www.vampireknight.heavenforum.com
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptySzer. Dec. 23, 2009 10:47 pm

Én is nagyon szeretem őket!

Ezek egész egész jók amiket irtál! A King idézetei tetszettek a legjobban talán, Edgar Allan Poe stilusát meg úgy szeretem általában. Smile:

Sokminden fogott meg a Rózsa nevéből (Umbert Eco), meg a Köd Birodalmából (A.C.Doyle) is, de igy most nem jutnak eszembe. Össze kéne egyszer gyűjtenem őket. Very Happy:


Pár amit most hirtelen megtaláltam a neten:

"A világmindenséget nem csupán a sokféleségben rejlő egység teszi széppé, hanem az egységben rejlő sokféleség is." (U.Eco)
"Nem biz­tos, hogy az fej­lő­dés, ha minden­áron elő­re­ tö­rünk." (U.Eco)

"A valóság végtelenszer meghökkentőbb, mint amit egy ember képes lenne kitalálni. " (A.C.Doyle)

"Nagyon hiszek a bolondokban; a barátaim ezt hívják önbizalomnak."
(E.A.Poe)

----

Bár ritkán szeretek meg igazán olyan szövegeket, amiken az iskolában dolgozunk, de Csokonainak az "Estve" című verse nagyon tetszett. Könyvek, versek, idézetek 424776184

Egy pár idézet belőle:
" (...) Bódult emberi nem, hát szabad létedre
Mért vertél zárbékót tulajdon kezedre?
Tiéd volt ez a főld, tiéd volt egészen,
Melyből most a kevély s fösvény dézmát vészen.
Mért szabtál hát határt önfiaid között;
Ládd-é már egymástól mind megkülönözött.
Az enyim, a tied mennyi lármát szűle,
Miolta a miénk nevezet elűle.

(...) Mikor a mesterség gyáva hangjainál
A kényes nagyvilág fárasztó bált csinál.
Óh, áldott természet! óh csak te vagy nékem
Az a tetőled nyert birtokom s vidékem,
Melynek én örökös főldesura lettem,
Mihelyt teáltalad embernek születtem."


A teljes vers: http://mek.niif.hu/00600/00636/html/vs179403.htm

:read:

Ja, ez meg agy másik Csokonai részlet, ami elég... vicces. XD
" (...) Aluszom, jó álom, mihelyt elenyészek
S élőből egy rakás minerále lészek."
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Gothic Lady
The Seer
The Seer
Gothic Lady


Belépett : 2009. Dec. 19.
Hozzászólások : 47

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Idézetek,versek   Könyvek, versek, idézetek EmptyKedd Dec. 22, 2009 8:20 pm

Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én odáig vagyok az idézetekért :3
Főként Poe-tól,King-től vagy Dawkins-tól szoktam idézni,odáig vagyoka stilusukért Smile

"Most tél van, és csend, és hó, és halál" - Vörösmarty

"És a szárnya meg se lendül, és csak fent ül, és csak fent ül,
Fent ajtóm fölött a Pallas sápadt szobrán, csöndesen.
Álmodó rémhez hasonló szemmel ül a szörnyü Holló,
Míg a lámpafény elomló árnyát veti rémesen
S lelkem e padlómon ringó árnyba fullad csöndesen:
Nem szabadul - sohasem."
(E.A.Poe - A holló)
Poe - A holló,felolvasás magyarul

"S csak rémes árnyak bálja,mellyet
A véres ablakokon át
Ma itt disszonáns zene mellett
Az utas kavarogni lát,
A sápadt ajtóból ma rémek
Folyója foly
Örökké,s hova azok érnek,
Van kacagás-de nincs mosoly."
(Edgar Allan POE: A kisértetes palota)

Pár kevdenc idézet King-től:
"Darwin túlságosan udvarias volt ahhoz, hogy kimondja, nem azért uralkodunk a világon, mert a legokosabbak vagyunk, vagy netán a leggonoszabbak, hanem mert mindig mi voltunk a legeszelősebb, a legrohadtabb gyilkosok az őserdőben."

"Az ember azért jött, hogy uralma alá hajtsa ezt a bolygót, és ehhez két alapvető tulajdonsággal rendelkezett. Az egyik az értelem. A másik, hogy feltétel nélkül hajlandó volt elpusztítani bárkit és bármit, aki vagy ami az útjába került."

"Ez volt az a pont, mikor elért a világ végére - és lépett még egyet."

"A férfiszívnek kavicsos a talaja. A férfi elveti ami megterem benne, aztán gondot visel rá."
"Alighanem tévhit, hogy az emberi lélek csak bizonyos mennyiségű iszonyatot képes befogadni és átélni. Éppen ellenkezőleg: ahogy a valóság egyre sötétebbre vált, úgy indul meg valamiféle hatványozódási folyamat. Nem könnyű beismerni, de a tapasztalat azt mutatja: amikor már végképp elborul a látóhatár, olyankor az iszonyat iszonyatot szül, a balszerencséből újabb, immár szükségszerű balszerencse fakad, mígnem mindent elnyel a feketeség."
(Állattemető-ből)

"Húzdd föl a halálórát!"
(Nem jön szememre álom-ból)

"Ahogy őszbe fordult a nyár,és Caroly utolsó telébe sötétedett az ősz,
Ralph gondolatait mindjobban betöltötte a halálóra.Ahogy lassult,egyre hangosabban ketyegett.
De Ralph álmát még nem zavarta.
Az csak később jött."
(Nem jön szememre álom-ból)

Einstein tollából:
"A világegyetem káosz, mégis racionális törvények uralják."

"A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot."

"A kreativitás titka, hogy jól tudod leplezni a forrásaidat."

"Ha csak az ismert dolgok érdekelnének, lakatosnak mentem volna."

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

"Ne bánkódj, ha gondjaid vannak a matematikával, biztosíthatlak, az enyémek sokkal nagyobbak."

"Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi."

"A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?"

"Amennyiben a matematika törvényei a valóságra vonatkoznak, nem bizonyosak; amennyiben viszont bizonyosak, nem a valóságra vonatkoznak."


„Darwin elmélete akkor lép szinre,amikor a molekulák lassú felépülésének története véget ér.” (Richard Dawkins - Az Önző gén)

„Hosszú utat tettek meg ezek a replikátorok.Most a gén névre hallgatnak,mi pedig az ő túlélőgépeik vagyunk.”
(R.Dawkins - Az Önző gén)

"Az oszlopon
Rés. Látod-e
A Holtak Királynőjét?"
(Jorgosz Szeferisz)

"A holtak nem osztoznak.
Mert ugyan kinyúlnak a sirból(esküszöm megteszik),
nem a sziveüket nyújtják feléd,hanem a
fejüket,azt a részt,
amelyik rád mered."
(Stan Rice: Osztályrészünk)

"Takard el arcád;vakitja szememet,
ifjan lett halott!"
(John Webster)
Vissza az elejére Go down
http://www.vampireknight.heavenforum.com
Eszter
Until My Last Breath
Until My Last Breath
Eszter


Belépett : 2009. Dec. 05.
Hozzászólások : 286

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyVas. Dec. 20, 2009 2:25 pm

Az üvöltő szeleket már nagyon sokan ajánlták,ugyhogy azt hiszem most a vakacióba megkeresem s elolvasom Smile:
Vissza az elejére Go down
Cordell
Die Alive
Die Alive
Cordell


Belépett : 2009. Dec. 20.
Hozzászólások : 13
Tartózkodási hely : Budapest

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Kedvenc könyv?   Könyvek, versek, idézetek EmptyVas. Dec. 20, 2009 1:26 pm

Nos, ez nagyon nehéz kérdés..sokat olvasok, sehova sem indulok könyv nélkül...
akkor lássunk pár nagy kedvencet

Tolvaly Ferenc : El Camino
Gaál Viktor: Varázserdő
Szepes Mária: A Vörös Oroszlán
Tolkien: GYűrűk Ura
Rowling: Harry Potter
Garth Nix: Sabriel
Emily Bronte: Üvöltő szelek
Jane Austen: Értelem és Érzelem
Bulgakov: Mester és Margarita
Rosalind Miles: Guinevere
Cornwell: Excalibur
Vissza az elejére Go down
http://www.blackmoresnight.gportal.hu
bitang
Die Alive
Die Alive



Belépett : 2009. Dec. 20.
Hozzászólások : 10
Tartózkodási hely : BP

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyVas. Dec. 20, 2009 12:43 am

Leslie L. Lawrence bejövős nagyon ! Esténkként jelenleg a Fekete özvegy c könyvét olvasom ..
de Terry Goodkind regény sorozata nalam most a kedvenc Az igazság keresője címmel .
TV sorozatot is kreáltak belőle (Legend of the Seeker néven jegyzik)..bár a könyvhöz csak nyomokban van köze .. annak ellenére hogy az író részt vesz a forgatásokon és van némi beleszólása ...
Az egyik Női főszereplő Bridget Regan http://deinofeatdarkspell.files.wordpress.com/2009/11/19.jpg
miatta érdemesnek tartom nézni azt is Smile :(L):
Vissza az elejére Go down
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptySzomb. Dec. 19, 2009 1:27 pm

Hát Leslie bácsi krimiket ir, és nagyon jó a stilusa, szóval ajánlom. :Wink:

Ja, és örülök, hogy a fórumon is láthatunk! Könyvek, versek, idézetek 1387363171 :^^:
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Gothic Lady
The Seer
The Seer
Gothic Lady


Belépett : 2009. Dec. 19.
Hozzászólások : 47

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptySzomb. Dec. 19, 2009 1:16 pm

Édesapám nagy L.L.L rajongó,kiskoromban szerettem számolni a köteteit,pár éve volt neki 80 körül,de a pontos számot elfelejtettem Smile Én még nem olvastam tőle,talán majd egyszer...
Én csak horrort,bilógiait(főleg genetika vagy evolúció),néha krimit szeretek olvasni.Mást egyáltalán nem vagy csak ritka esetben.....sok kevdenc könyvem van XD
Kevdenc iróim: Stephen King,E.A.Poe , Anne Rice, Richard Dawkins,Agatha Christie
Érdekelne még a filozófia is,ahogy igy emlited Kinga,csak elég lassan olvasok,ezért tornyosulnak körülöttem a könyveim,amiekt olvasok X)
Vissza az elejére Go down
http://www.vampireknight.heavenforum.com
Eszter
Until My Last Breath
Until My Last Breath
Eszter


Belépett : 2009. Dec. 05.
Hozzászólások : 286

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyVas. Dec. 06, 2009 2:04 pm

En legtobbszor Agatha-t olvasok,tole is inkabb a Miss Marple-eseket.Azonkivul meg tetszik Christina Brand,Jokai...stb stb:D
Vissza az elejére Go down
Kinga
What Lies Beneath
What Lies Beneath



Belépett : 2009. Dec. 03.
Hozzászólások : 917

Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek EmptyPént. Dec. 04, 2009 3:16 am

Milyen könyveket olvastok?

Én nagyon szeretem Dan Brown, Lőrinc L. László, Sir Arthur Conan Doyle, Mary Higgins Clark meg John Grisham könyveit. Umberto Ecotól bár csak A Rózsa nevét olvastam, őt is a kedvenc iróim közé sorolnám.

Általában krimiket olvasok, de szeretem a történelmi, filozófiai regényeket is. Most épp A köd birodalmát olvasom A.C.Doyle-tól. Ma hátha befejezem! Smile


A hozzászólást Kinga összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 27, 2010 4:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://winterstormhungary.webs.com
Ajánlott tartalom





Könyvek, versek, idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek, versek, idézetek   Könyvek, versek, idézetek Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvek, versek, idézetek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Winter Storm Hungary :: OFF TOPIC :: Minden más-
Ugrás: